Chiaki Kuriyama -.:::.- na přání pro Sisi/Simonne

5. září 2007 v 17:46 | teen4ever
Mno, tak Sisi mám tu pro tebe slibované info o Chiaki Kuriyama. Ale je to jen biografie.Doufám že ti to postačí.Jestli ne,tak píni a já ještě něco seženu,ju.
Biografie
:-) Dvacetiletá křehká Japonka, jejíž jméno v překladu znamená Zářivá Kaštanová hora se během svého krátkého života stačila stát jednou z nejoblíbenějších mladých hereček ve své domovině a role v Tarantinově KILL BILL ji proslavila i v zahraničí. Kuriózní je, že tato jemná a milá dívka udělala kariéru v jednom v současnosti snad nejvyhledávanějším druhu japonské tvorby - hororech. Jako studentka se v nich pravidelně se objevuje ve stejné školní uniformě, v jaké ji známe jako Go-Go Yubari.

O svých začátcích tvrdí: "Sledovala jsem v televizi dětskou show PONKIKKIES a strašně jsem v ní chtěla být, abych si užila trochu legrace. Takže když mi bylo pět, dala jsem se zapsat do agentury a modeling byl mojí první prací." Jako modelka na sebe upozornila a v jedenácti letech ji začali filmoví tvůrci obsazovat do televize. Studovala balet a gymnastiku. O japonské kinematografii říká: "Japonsko se zaměřuje spíš na televizní průmysl. Takže když někde slyšíte o velkých japonských hvězdách, jsou to hlavně lidé, kteří působí v televizi." Jejím debutem byl film TOIRE NO HANAKO-SAN (neboli Fantom toalety) a od té doby se objevuje většinou v hororech nebo mysteriózních snímcích s originálními náměty. Ve její filmografii nenajdete film, kde by se neobjevila jako uniformovaná školačka, a Chiaki o tom s úsvěvem říká: "Tyhle role školaček jsem měla ve všech svých filmech. Pokaždé, když jdu na scénu, si připadám, jako bych šla do školy."

Ve snímku SHIKOKU, který bývá srovnáván s taktéž japonským snímkem RING, si střihla menší roli záporačky, v zahraničí se stala známou díky roli ve filmu BATTLE ROYAL- originálním snímku pracujícím s námětem zákona jménem Battle Royale. Ten stanovuje, že jedna školní třída bude každý rok odvezena na opuštěný ostrov, kde studenti mají za úkol se navzájem povraždit.

Do podvědomí zahraničních diváků se definitivně vryla menší roličkou osobní strážkyně královny yakuzy - kruté Go-Go Yubari z KILL BILL. O té Chiaki řekla: "Go-Go jsem milovala, kvůli jejímu vyhrocenému charakteru. A mé skutečné povaze je pěkně blízká. Taky má ráda svůj meč a miluje doplňky." S Quentinem Tarantanem se seznámila doma v Japonsku. Režisér ji zaznamenal v BATTLE ROYAL a pozval ji na oběd, o rok později jí ukázal svůj původní scénář ke KILL BILL, sloučil postavy sester Go-Go a Yuki a Chiaki do role nelítostné vražedkyně obsadil. Chiaki také patří jedna z nejznámějších scén filmu: souboj Nevěsty a Go-Go v Domě modrých listů. Tato sekvence patří mezi Tarantinovy nejoblíbenější a bitka byla oceněna i cenou MTV.

Chiaki o sobě říká, že jejími nejoblíbenějšími filmy jsou Tarantinovo PULP FICTION a TRANSPOTTING Dannyho Boylea, film SEDM prý jednou viděla třikrát během jediného dne. Herectví a modeling je pro ni na stejné úrovni: "Už když jsem byla malá, milovala jsem převleky. Takže jsem se vrhla na modeling. Herectví je to samé. Když hraju, převlékám se do kůže někoho jiného." A co plánuje do budoucna?: "Teď je mi konečně dvacet, takže můžu hrát víc odlišné role a už se na to těším. Herectví mě baví, chci v něm pokračovat a chci se stát někým, koho nikdo další nebude moci kopírovat." Tak hodně štěstí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Když clickneš, dozvíš se kolik bude mít tvoje dítě očí...

CLICK

Komentáře

1 *Pus!nQa* *Pus!nQa* | Web | 5. září 2007 v 18:58 | Reagovat

no podle mího musíš dát jenom zrušit obrázek a pozadí bílí pak dáš uložit a je to..jinak neevím..=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.